„O pohár města Slatiňan a cenu Kladrubského vraníka“

Kladrubský vraník nám letos opět proklouznul a zbyla jen část ocasu za páté místo.

Stává se již dobrou tradicí, že zahájení pétanque sezóny začíná ve Slatiňanské jízdárně. Letošního třetího ročníku se zúčastnilo 48 tříčlenných mužstev. Síla turnaje 43,39 napovídala o dobrém obsazení. Za PK 1293 hrála trojice Olda Brož st., Pavel a Jirka Ferešovi. Nasazení v turnaji na 29 místě.

Čtyřkolový švýcar jsme zahájili proti čtvrté trojce Jarda Vlk (POP Praha), Tomáš Kutý (SKP Hranice Valšovice) a Pert Juráň (Carreau Brno). Začátek sezóny byl znát na hráčích obou mužstev a tak přes chyby nás i našich soupeřů nakonec prohráváme. Následně porážíme druhý tým AURY Havlíčkův Brod 13:1, abychom ve třetím souboji porazili trojku z 1. STAROBRNĚNSKÝ PK a následně ve čtvrtém postupovém klání tým z Krumsína. Se třemi výhrami a jednou porážkou jsme na šestnáctém postupovém místě.

Vyřazovací pavouk nás neúprosně postavil proti celkovému vítězí švýcara 1.KPK Vrchlabí (Hladký, Šebek, Mašek). Zde jsme však hráli uvolněně s tím, že nemáme co ztratit. Zahájení čtyřkou a celý zápas jsme drželi vedení, které jsme dotáhli až do konečného vítězství. V první osmičce čekal náš loňský finálový soupeř (Koreš Jiří st., Fuksa Petr a Brázda Vladimír). Po rozpačitém začátku, kdy se nedařila střelba ani plas, (stav už 0:10) jsme prohodili posty. Olda střelba, Pavel první koule a Jirka plas. Hra se začala otáčet, ale závěrečný pokus o vynucení dalšího dodatečného náhozu se nám již nepovedl. Prohráváme na limit 6:10. V dohrávce o 5÷8 místo, kdy někteří soupeři již byli zmrzlí a odjeli, porážíme tým z Kulové osmy a získáváme tak celkové páté místo.

Turnaj se vydařil a všichni jej hodnotili jako povedený. Snad jen trochu horší kvalita zvukové aparatury, z které nebylo moc rozumět co je právě hlášeno. Pěkné ceny a tak příště zase na shledanou.


Výsledky:„O pohár města Slatiňan a cenu Kladrubského vraníka“

1. Petr Juráň (Carreau Brno)
Jaroslav Vlk (POP Praha)
Tomáš Kutý (SKP Hranice VI – Valšovice)
2.
Ivo Kacerovský (PC Kolová)
Miroslav Pešout (CdP Loděnice)
Jiří Ondryáš (Frapeco Praha)
3.
Jiří Koreš st. (PC České Budějovice)
Vladimír Brázda (1. KPK Vrchlabí)
Petr Fuksa (United Balls of Únětice)

Pavel Fereš - 14. 2. 2015