„Velikonoční Vejce“

25. 4. 2015 PK 1293 Vojnův Městec uspořádal prestige turnaj „ O velikonoční vejce“, a ačkoliv jsou Velikonoce již tři týdny za námi, „ koledníků“ dorazilo opravdu hodně.

Prosluněný den s mírným větříkem, dopřál všem hráčům pohodu a možnost soustředit se jen na hru. Turnaje se zúčastnilo 52 dvojic, které si zahrály pětikolového Švýcara s postupem do šestnáctky. Ti, co nepostoupili, měli možnost pokračovat o pěkné ceny v doprovodném turnaji.

Za PK 1293 Vojnův Městec nastoupilo osm hráčů. Dvojice ve složení Pavel a Jirka Ferešovi, Ondra a Franta Hanělovi, Bob Bukáček s Karlem Malivánkem, doplňovaly dvojky smíšené. Olda Brož st. a Zdeněk Konopásek (POP Praha), Jakub Konopásek a Ondra Preuss (POP Praha). Postup do šestnáctky si vybojovaly pouze dvě dvojice.

Pořadí městeckých po pětikolovém švýcaru:
4. Jakub Konopásek, Ondřej Preuss
13. Fereš Pavel, Fereš Jiří
23. Oldřich Brož st., Zdeněk Konopásek
30. Ondřej Haněl, František Haněl
50. Bohuslav Bukáček, Karel Malivánek

Ve vyřazovacím pavouku si nejlépe vedli Pavel s Jirkou, kteří obsadili celkově páté místo, když v prvním zápase porazili Jakuba s Ondrou a odsunuli je tak do bojů v druhé osmičce. Poslední zápasy se dohrávaly za umělého osvětlení. Turnaj byl pořadatelsky zvládnut bezproblémově, k obědu osvědčený řízek se salátem, doplněný dobrůtkami z udírny. Doprovodný turnaj vyhráli Karel s Bobem a zajistili tak, že pěkné ceny zůstaly na domácí půdě. V hlavním turnaji se k putovnímu poháru a cenám přidělovaly prize money.

Výsledky turnaje: „Velikonoční vejce“

1.
Jiří Grepl (SKP Hranice VI – Valšovice)
Michal Preuss (POP Praha)
2.
Jindřich Kauca (PC Kolová)
Petr Fuksa (UBU Únětice)
3.
Petr Morávek (PC Sokol Lipník)
Petr Fafek (PC Sokol Lipník)

5.
Pavel Fereš (PK 1293 Vojnův Městec)
Jiří Fereš (PK 1293 Vojnův Městec)
15.
Ondřej Preuss (POP Praha)
Jakub Konopásek (PK 1293 Vojnův Městec)

Pavel Fereš - 25. 2. 2015