„MČR 2x2 – Vojnův Městec“

Zpráva o průběhu turnaje mistrovství republiky dvojic a výsledcích hráčů PK 1293 Vojnův Městec.

V sobotu 16.5.2015 se sešlo za nádherného počasí ve Vojnově Městci 84 mužstev, aby zde svedly boj o titul mistra české republiky v pétanque dvojic. Městecký areál má ideální podmínky pro pořádání takových akcí. Moderování zahájení se ujal staronový člen PK 1293 František Haněl a bylo opravdu znát, jak se vyjádřil jeho syn Ondra, že je ve svém živlu. Po krátkém úvodu k organizaci turnaje, slovu rozhodčích a starosty Karla Malivánka, zazněla státní hymna v živém podání a mohlo se hrát.

Pořadatelé připravili 45 hřišť, kde se hrálo systémem skupin na dvě prohry s postupem do „děravého pavouka 64“. Hodně záleželo, jestli skupina hraje na dolních štěrkových hřištích, nebo na horních tvrdých, kde bylo třeba přesně tzv. „koulet“. Řada favoritů nezvládla záludnosti hřišť, byla vyřazena a musela bojovat v baráži, nebo vůbec nepostoupila. Z domácích si ve skupinách nejlépe vedly rodinné týmy Ferešů a Hanělů, kteří po dvou výhrách postoupily přímo do pavouka 32. Zde pak po čtyřech až pěti hodinách čekání na soupeře oba týmy doplatily na zdlouhavý hrací systém a prohrály o postup do šestnáctky. Z PK 1293 Vojnův Městec nejlépe skončil Jakub Konopásek, který ve smíšené dvojici s Ondrou Preussem (POP Praha), vybojoval baráž a postupně se propracoval na 14 místo.

Kdo zrovna nehrál, nebo byl vyřazen, mohl alespoň v hlavním stanu sledovat v televizi MS v hokeji a dopřát si výborně ugrilované vepřové, které opět nemělo chybu. Pořadatelé turnaj zvládli po technické i organizační stránce na jedničku, prvních šest míst dostalo věcné ceny, vítězové poháry a medaile. Putovní pohár získala dvojice, která dnes ani jednou nezaváhala a vyhrála všechny zápasy. Trofej je tedy ve správných rukou.

Vítězové turnaje: „MČR 2x2 – Vojnův Městec“

1.
Michal Habásko (Aura Havlíčkův Brod)
Jiří Koreš st. (PC České Budějovice)
2.
Hana Šrubařová (Carreau Brno)
Tomáš Michálek (Carreau Brno)
3.
Michal Kuchař (Japko Jablonec nad Nisou)
Jaroslav Kubík (Japko Jablonec nad Nisou)

Umístění hráčů PK 1293 Vojnův Městec:
14.
Jakub Konopásek (PK 1293 Vojnův Městec)
Ondřej Preuss (POP Praha)
32.
Pavel Fereš (PK 1293 Vojnův Městec)
Jiří Fereš (PK 1293 Vojnův Městec)
32.
František Haněl (PK 1293 Vojnův Městec)
Ondřej Haněl (PK 1293 Vojnův Městec)
84.
Oldřich Brož st. (PK 1293 Vojnův Městec)
Zdeněk Konopásek (POP Praha)
84.
Bohuslav Bukáček (PK 1293 Vojnův Městec)
Karel Malivánek (PK 1293 Vojnův Městec)

Celkové výsledky: http://czechpetanque.cz/turnaj.html?id=493

Pavel Fereš - 16. 5. 2015