Jdete na pivo? Vezměte koule s sebou!

Členové klubu, ale i všichni ostatní návštěvníci hostince U Malivánků mohou využít nově zbudované petangové hřiště

Konečně je to tu, hosana! Na zahrádce hospody U Malivánků je k dispozici pentagové hřiště a pentagový život ve Vojnově Městci tím dostává dlouho očekávaný impuls.

V posledním roce jsme se jen málo dostávali k tréninku, natožpak společnému: málokdy si šlo zahrát více lidí najednou. Přeci jen, naše klubové-turnajové hřiště je až na konci obce, trochu stranou. Bylo to znát. Navzdory už letité tradici i některým pěkným výsledkům se petanque ve Vojnově Městci prostě málo hrál. Ve volných chvílích, po večerech, vespolek.

Nové hřiště U Malivánků jistě ještě časem dozná nějakých úprav a vylepšení, ale už teď je možné na něm hrát, dokonce do pozdních nočních hodin - má velmi dobré osvětlení. Těm, kteří nemají vlastní koule, nebo si je prostě s sebou nepřinesli, jistě nějaké zapůjčí na místě. Už v prvních dnech provozu je jasné, že hřiště bude v permanenci a že by se možná užily i dvě. Ukazuje se, že hřiště poslouží nejen těm hráčům, kteří doteď chodili osamoceně nebo jen tu a tam hrát jinam, ale láká také nové zájemce o hru. A třeba i jen jako diváky. Je milé sledovat, jak se u toho osvětleného průjezdu zastavují jako příležitostní diváci ti, kteří jdou do hospody nebo z hospody, na chvilku nebo na delší dobu, a živě komentují hráčské výkony... Pro tohle všechno patří Malivánkům velký dík za ochotu se do stavby hřiště pustit a snad se to panu hospodskému nějak vrátí na spokojenosti a věrnosti hostů. Pro PK 1293 Vojnův Městec je nové hřiště u hostince skvělou příležitostí a výzvou k všednodennímu pěstování té milované hry.

Zdeněk Konopásek - 28. 6. 2010