Zlaté prasátko, sluncem prohřívané

Jakub a Zdeněk Konopáskovi spolu s Ondrou Preussem (POP Praha) skončili na posledním prestižním turnaji sezóny na sedmém místě

Na tradiční brněnský turnaj trojic Zlaté prasátko se městečtí hráči vypravili po dvou liniích: Olda Brož (st.) se připojil k Pavlu Vlkovi (POP Praha) a Mirkovi Pešoutovi (Aura HB), zatímco Zdeněk a Jakub Konopáskovi vyrazili na Moravu v týmu se střílejícím Ondrou Preussem (POP Praha). My Konopásci a další hráči jsme vyjížděli z Prahy, pět lidí v autě a pes. Brožovi, jak se později ukázalo, nás v sobotu ráno zahlédli, jak těsně před nimi na dálnici u Devíti křížů zajíždíme k pumpě - netušili, že důvodem byly divné zvuky zespodu auta: utrhnul se výfuk a plandal po zemi. Přes všechnu snahu ho udržet na místě se potom urval úplně pár set metrů od brněnské Slatiny, kde se už hráči chystali na zahájení turnaje. Dobře ten den nezačínal.

Naštěstí bylo aspoň krásně. Slunce svítilo celý den. A dokud svítilo, bylo i pěkně teplo. Když jsme dohrávali večer už za tmy, bylo to horší. Zima se svými zuby zakusovala do všech.

První zápas pětikolového švýcara se nám vůbec nevyvedl. Nehráli jsme dobře. Takže nula-jedna. Ale v dalších zápasech jsme se vzchopili a začali hrát lépe. V kvalifikačních bojích jsme už neprohráli a se zápasovým skóre čtyři-jedna jsme postoupili do šestnáctky. To se bohužel smíšenému týmu Oldy Brože se skóre tři-dva nepodařilo: skončili prý na sedmnáctém místě, těsně pod čárou.

Ve vyřazovacích bojích jsme přes Adamov postoupili mezi nejlepších osm, ale tam už jsme narazili na tým Ivo, Tomáše a Jana Michálků (Carreau Brno), druhé nasazené. Na ty jsme prostě nestačili. Hráli výborně a na nás už přicházel útlum. Ještě o něco hůř jsme popravdě hráli v následujícím boji o 5. a 7. místo (zápasy o 5.-6. a 7.-8. místo se nehrály, soupeři předčasně odjeli). Tým Veroniky Slobodové (SVK), Jiřího Žampacha (Aura HB) a Jindřicha Kaucy (PC Kolová) nás porazil zcela zaslouženě. Odešla nám střelba i plasy, zůstala jen únava a prokřehlost. Celkové sedmé místo je nicméně fajn. Nasazení jsme byli na turnaji dvacátí a za námi skončili někteří opravdu skvělí hráči. Faktický konec sezóny velkých turnajů tedy vyšel. A zpáteční cesta na Vysočinu i s výfukem na zadním sedadle také.

Zdeněk Konopásek - 10. 10. 2010