Svatováclavská koule 2011

Tradiční turnaj dvojic pořádaný ve Vojnově Městci proběhl v sobotu 24. září 2011.

Svatováclavská koule je turnaj s poměrně dlouhou historií, v současnosti se ale ve svém tradičním termínu kříží hned s několika turnaji. Z nich hlavně turnaj dvojic pořádaný ve Valšovicích odlákal mnoho hráčů z Moravy, ale i na druhé straně MČR seniorů nebo turnaj dvojic v Lipníku přetáhly některé hráče z Čech. Přes to všechno se Městeckého turnaje zúčastnilo 25 dvojic, což v daných podmínkách není vůbec špatné. Navíc menší počet týmů zajistil pěknou a pohodovou hru na dolním hřišti pro všechny. Také občerstvení v podobě výběru z grilovaných mas bylo jako obvykle výborné a i počasí – největší strašák Městeckých turnajů – vyšlo v sobotu nádherně.

Hlavní turnaj se kvůli počtu týmů hrál na čtyři kola švýcara s postupem do osmičky, kam se ovšem dostaly hned tři týmy s místním zastoupením. Oba týmy s Oldou Brožem (starším i mladším, tj. týmy Brož-Kraus a Brož-Preuss) postupovaly dokonce bez prohry. Celkovými vítězi se ale díky průběžně zlepšované hře stali Jakub Konšel (POP Praha) s Veronikou Slobodovou (Slovensko), kteří ve finále porazili tým otce a syna Ježkových (PEK Stolín). Olda Brož st. s Jaroslavem Krausem (Osika) skončili třetí, ale zbylé Městecké týmy v osmičce bohužel hned vypadly. Tým Brož-Preuss skončil šestý a tým otce a syna Ferešových skončil sedmý. V doprovodném turnaji Rychtář Cup nakonec zvítězili Libor Málek s Milošem Vackem (oba nezařazení), když ve finále porazili Jiřího Mrňáka s Petrem Jeřábkem (AURA Havlíčkův Brod).

Myslím, že mohu za všechny zúčastněné poblahopřát všem z Vojnova Městce k uspořádání dalšího turnaje bez jakýchkoli stinných stránek. Osobně se do Městce vždy rád vracím přesně kvůli takové přátelské, ale kompetitivní atmosféře, jaká byla v sobotu na Svatováclavské kouli.

Michal Preuss - 6. 10. 2011