Termíny hlavních turnajů letošního roku

Byla zveřejněna termínovka ČAPEK a vypsali jsme termíny všech tří hlavních městeckých turnajů pro tento rok

Je to čím dál obtížnější: turnajů po republice je víc a víc a roční kalendář není nafukovací. Když dal letos ČAPEK termínovku na web, aby do ní kluby začaly zapisovat plánované turnaje, drtivá většina položek už v ní dávno byla napsaná (díval jsem se do ní okamžitě poté, co mi přišel e-mail). To navzdory tomu, že podobné podezření členové výkonného výboru na nedávném Fóru zástupců klubů vyvraceli. I to signalizuje, že o termíny je boj.

Náš turnaj "Velikonoční vejce" je na tom nejlíp. V posledních letech opakovaně dosáhl na kategorii prestige, takže letos už měl jako tradiční prestižní turnaj své místo v rozvrhu rezervované: 10. dubna. "Vajtovy koule" jsou v obklíčení termínů pro MČR. Sobota 12. června je asi to nejlepší, co šlo za dané situace vybrat: ten den je sice MČR žen a Centrope v Maďarsku, ale všechny ostatní termíny okolo jsou obsazeny turnaji, které by z hlediska účasti konkurovaly ještě výrazněji. Prostor pro volbu termínu pro "Svatováclavskou kouli" byl asi nejmenší. O víkend na Sv. Václava je stále větší zájem a hodně turnajů se nahromadilo i v blízkém termínovém okolí. Letos se na 25. září sešly vedle toho našeho hned dva další turnaje, ve Valšovicích a v Lipníku. Jenže "ustoupit" jinam už vlastně nejde. Tak nezbývá než se o hráče nějak podělit.

Informace o vypsaných turnají ve Vojnově Městci pro rok 2010 budeme na těchto stránkách postupně doplňovat. Důležitá upozornění budeme zveřejňovat i v této sekci (Novinky). Těšíme se na pěkná hráčská setkání u nás.

Zdeněk Konopásek - 24. 1. 2010