MČR dvojic

Ve Vojnově Městci se po dlouhé době opět uskutečnil turnaj z okruhu mistrovství republiky.

Ve Vojnově Městci se po dlouhé době opět uskutečnil turnaj z okruhu mistrovství republiky. Tentokrát se jednalo o Mistrovství republiky dvojic na které se sjelo krásných 77 dvojic ze všech koutů republiky. Všichni účastníci dorazili včas a tak bylo možné hned začít s prezentací, která i přes tak vysoký počet hráčů probíhala celkem plynule a bez větších zádrhelů. Po prezentaci si každý hráč mohl k svačince nabídnout již tradičně chleba se škvarkovou pomazánkou. Později během základních kol byl pro startující připraven oběd, vepřo, knedlo, zelo s bramborovým nebo houskovým knedlíkem. Samotný turnaj byl zahájen zpěvem státní hymny v podání člena místního ochotnického divadla Milana Martínka.

Poté již hráči nastoupili k samotným zápasům. Turnaj se hrál čtyřkolovým Švýcarem na časový limit s postupem do KO 32. Z Městeckých hráčů se do dvaatřicítky dostal pouze Jakub Konopásek hrající ve dvojici s Ondřejem Preussem z POP Praha, tam ovšem již nestačili na dvojici Jiří Ondryáš, Jakub Konšel a turnaj tak pro místní hráče předčasně skončil.

Další průběh turnaje je krásně popsán ve vyčerpávajícím článku na www.kulovyblesk.com, proto se tady o něm nebudu dál rozepisovat.

Chtěl bych tímto poděkovat všem, kteří umožnili realizaci takovéhoto turnaje a to zejména Jitce Brožové, Andree Machovcové a Hance Barešové za práci v kuchyni a výborné vepřo,knedlo,zelo. Martinu Hošákovi a Jiřímu Imramovskému za celodenní starost o výčep, ve kterém se podávalo i točené nealkoholické pivo. Pavlu Barešovi za to, že se zhostil role hlavního rozhodčího turnaje spolu s Pavlem Burešem, Michalem Habáskem, Ivo Michálkem a Pavlem Vlkem ,kteří přesto, že podávali na hřištích skvělé výkony se ještě dokázali ujmout role pomocných rozhodčích.

Zvláštní poděkování patří Liborovi Machovcovi za pomoc při prezentaci a vedení turnaje, Pavlovi Vlkovi za technickou podporu a našemu delegátovi Michalovi Preussovi za rady a pomoc před i během turnaje.

Myslím, že se turnaj vcelku vydařil , úroveň a zázemí odpovídalo okruhu mistrovství republiky a těším se, že se příští rok ve Vojnově Městci opět sejdeme na nějakém mistrovském turnaji.

Oldřich Brož (ml.) - 28. 6. 2012