Château Náměšť na Hané a Litovel Cup

zpráva z turnaje a info o účasti hráčů Vojnova Městce

Déšť, který u nás doma začal již v pátek se postupně přesouval nad Hanou a upozorňoval hráče, že musí být řádně vybaveni nepromokavým oblečením. Minulý rok se všichni sprchovali celý den, letos jenom lehce poprchávalo a rozpršelo se pořádně až večer při dohrávce turnaje B.


Za klub PK 1293 Vojnův Městec jsme vyjeli čtyři. Olda Brož st. Pavel a Jirka Ferešovi a Jitka Brožová, jako doprovod, řidič, fanoušek, výletník po okolí, obsluha velkého deštníku aj. Všechny tyto funkce zvládla na jedničku a dík, že to s námi vydržela až do pozdních nočních hodin.


Turnaj se hrál na skupiny bez limitu s postupem prvních dvou a hrálo se pouze do 11 bodů. Skupiny pěti a šestičlenné. Na nás zrovna vyšla větší skupina a tak bylo před námi pět zápasů. První proti Krumsínu (Martin Pírko, Zbyšek Pořízka a Soldán Michal) vyhráváme celkem hladce 11:6. Než jsme si všichni zvykli na tvrdé hřiště, uprostřed rozbahněné předchozími dešti, byl konec. Druhý zápas to byla jiná jízda. Obhájce loňského titulu Tomáš Michálek (Carreau Brno) doplněný Jiřím Korešem ml. (PC České Budějovice) a Jakubem Kučerou (Hrode Krumsín). Nehrajeme úplně špatně, ale střelecké vystoupení Jirky Koreše nás doslova smetlo. Prohra 4:11. Dalším soupeřem byla rodina Poláchova (Albrechtice). Hrajeme na nejtvrdším hřišti, místy potaženým tenkým lepivým blátem. Koule umístěná půl metru od košona je úspěchem. Vedeme již 7:2 a postupně si zvykáme na záludnosti hřiště a zlepšuje se přesnost umístění. Bohužel nejen my, ale i junioři Anna a Tonda, vedeni mamkou Michaelou dobře přečetli terén. Postupně po bodu otáčejí zápas a nakonec prohráváme 9:11. Po této neplánované prohře se šance na postup do šestnáctky výrazně snížily, ale ještě nebylo nic ztraceno. Zápas neuvěřitelného zvratu jsme předvedli proti Janě a Pavlovi Burešovým (HAPEK) a Františce Karáskové (Hrode Krumsín). Hrajeme na hřišti, kde jsme již hráli a přestože se nám hra daří, Pavel Bureš vždy posledními koulemi získává body. Za stavu 2:9 v náš neprospěch, otáčíme hru. Pokládáme pětku, když všechny koule jdou do dvaceti centimetrů. Krátká hra zpět a to samé, jenom stačila čtyřka. Vítězství 11:9. Zde se ukázalo, že stačí malé zaváhání a při hře do 11 bodů je na dva náhozy hotovo. Pátý zápas ve skupině proti PC Austerlitz 1805 (Filip Bayer, Nikol Durajová, Pavel Komín) jsme vyhráli 11:3. Máme tři vítězství, dvě prohry a ještě šanci na postup do šestnáctky. Bohužel Krumsín prohrává poslední zápas s Albrechticemi a tím mají tři výhry tři mužstva. Vzájemné zápasy nemohly jednoznačně rozhodnout a na celkové skóre postupují Burešovi.


Doprovodný turnaj Litovel Cup se hrál tříkolovým švýcarem. Bylo chybou pořadatelů, že bez limitu a tak se vše protáhlo do pozdních nočních hodin. Hrajeme na jiných hřištích, které mají štěrkový povrch více podobný městeckému. Postupně porážíme Renatu a Petru Stokláskovou (Fňáky Brno) s Irenou Hejlovou (P.C.B.D.) 11:3, dále Krpcovi s Faltýnkem (Hrode Krumsín) 11:5. Poslední zápas proti 1. Starobrněnský PK (Vladimír Ilgner, Jiří Krtička) s Hapek (Jaromír Kolář) byl jak na houpačce. Vedení se střídalo a nakonec byl šťastnější soupeř a prohráváme 9:11. Už máme sbaleno domů, když se dozvídáme, že postupujeme do semifinále. Zde prohra s Valšovicemi (Tomáš Kutý, Martin Jakeš, Ivo Navalaný) 2:11 a v boji o třetí místo vracíme porážku 1. Starobrněnskému PK v poměru 11:2. Poslední dva zápasy se hrály za vytrvalého deště a končili jsme ve 22hod. Dík za pěkný turnaj v krásném prostředí, příští rok už snad méně deště.Výsledky:

„Château Náměšť“


1.
Jan Michálek (Carreau Brno)
Ivo Michálek (Carreau Brno)
Pavel Hodboď (Carreau Brno)

2.
Tomáš Michálek (Carreau Brno)
Jiří Koreš, ml. (PC České Budějovice)
Jakub Kučera (Hrode Krumsín)

3.
Petr Juráň (Carreau Brno)
František Kaplánek (Hrode Krumsín)
Jaroslav Vlk (POP Praha)


„Litovel Cup“

1.
Dana Proroková (PCP Lipník)
Josef Čihák (PCP Lipník)
Pavel Pažout (PCP Lipník)

2.
Tomáš Kutý (SKP Hranice VI – Valšovice)
Martin Jakeš (SKP Hranice VI – Valšovice)
Ivo Navalaný (SKP Hranice VI – Valšovice)

3.
Oldřich Brož, st. (PK 1293 Vojnův Městec)
Pavel Fereš (PK 1293 Vojnův Městec)
Jiří Fereš (PK 1293 Vojnův Městec)

Pavel Fereš - 11. 5. 2013