MČR 1x1

zpráva o průběhu turnaje a info o hře hráčů Vojnova Městce a našich kamarádů z Petanque Parta Sněžné

Tuto sobotu o víkendu proběhlo v pétanque areálu Vojnova Městce MČR 1x1. Tzv. „jedničky“, jak je tento turnaj mezi hráči nazýván, mají svůj specifický průběh. Zde se opravdu ukáže, co v kterém hráči je. Jak přijel dobře fyzicky a psychicky připraven a udrží-li svoji výkonnost po celý den. K boji o titul do Vojnova Městce přijelo 133 hráčů. Hrály se skupiny na dvě prohry. Většina byla čtyřčlenných a některé tříčlenné. Pořádající klub PK 1293 Vojnův Městec čekala tentokrát větší dávka přípravných prací. Při vysokém počtu přihlášených, zajistit dostatečný počet hřišť, aby všichni hráči mohli hrát najednou, nebylo jednoduché. Nakonec vše dobře dopadlo a za vydatné pomoci Obecního úřadu Vojnova Městce došlo k terénním úpravám spodní části areálu a celkově tak bylo k dispozici 69 hřišť.

Ranní přivítání hráčů svačinou, slavnostní zahájení doplněné živě zpívanou hymnou, a již se mohlo hrát. Za PK 1293 Vojnův Městec nastoupilo 6 hráčů. Olda Brož st., Jakub Konopásek, Pavel Fereš, Jiří Fereš, Karel Malivánek a Radek Turinský. Každý měl ve skupině jednoho hráče z první dvacítky žebříčku a postupovali jenom dva.

Olda Brož st. v zápase plném zvratů, nejdříve porazil Jiřího Karáska (Hrode Krumsím) 13:11 a v druhém porazil prvního nasazeného, Jakuba Konšela (POP Praha) 13:7.
Tím si jako vítěz skupiny zajistil místo mezi šedesáti čtyřmi postupujícími.

Jirka Fereš byl druhým postupujícím, když nejdříve zdolal Jaroslava Ševčíka (PAK Albrechtice) 13:12 v napínavém zápase, kde již soupeř vedl 4:10 a 7:12. Pak si již hravě poradil s Janem Valenzem (VARAN) 13:2.
Pavel Fereš vyhrál nejdříve proti Tomáši Pillerovi (PK JUPITER Vědomice) 13:6. Druhý zápas proti Františku Kaplánkovi (Hrode Krumsín) 12:13, byl urputný boj, doslova o každý bod. Vedení se několikrát vystřídalo, aby nakonec Fanda poslední dvojkou strhl vítězství na svou stranu. Šance na postup byla ještě v baráži proti Pavlu Filovi (AURA Havlíčkův Brod). V nešťastném zápase kdy se nic nedařilo, za stavu 1:12, došlo ještě k obratu a vyrovnání stavu na 12:12, ale závěrečný bod patřil soupeři. Prohra 12:13, znamenala pro dnešek stopku.

Karel Malivánek začal ve velkém stylu. Porazil Jiřího Ježka st. (PEK Stolín) 13:1, a v druhém zápase prohrál s Janou Radoušovou (PK Osika Plzeň) 4:13. Baráž, opět s Jirkou Ježkem st. Jirka byl již rozehraný a Karel nezopakoval výkon z prvního zápasu a znamenalo to prohru 5:13 a postupový konec. Mírnou útěchou Karlovi může být, že jako jediný, ještě s Tomášem Michálkem – celkovým vítězem, porazil finalistu turnaje.
Jakub Konopásek a Radek Turinský, hráli v jedné skupině, kde byl jako jednička nasazen Jiří Koreš st. a dvojka Kamil Vajčovec (PAK Albrechtice). Po prohraných prvních zápasech hráli proti sobě, kde Jakub vyhrál 7:13. Radek měl dvě prohry a Jakub v baráži prohrává s Vajčovcem 11:13. Pro oba dva turnaj skončil.

Po náročných bojích ve skupinách, se všichni hráči přesunuli na výdej oběda. Děvčata v kuchyni potvrdila svoje kvality a řízek s bramborovým salátem byl jako od maminky. Možnost čepovaného nealkoholického piva. Hráči načerpali síly a pokračovalo se ve vyřazování v pavouku.
Ze šedesát čtyřky se již nedostal Jiří Fereš, který prohrál v dramatickém souboji s Rubim Gorrono Lópezem (PC Sokol Lipník), kdy za stavu 4:12 dokázal ještě srovnat na 12:12 aby nakonec Rubi zakončil na 12:13.
Nejdále z Městeckých se dostal Olda Brož st., když v šedesát čtyřce vyřadil Fandu Haněla (PePa Sněžné), po velkém boji 13:12. Mezi šestnáctku nejlepších ho již nepustil Pavel Hejl ml. (P.C.B.D.) – prohra 10:13. Naši kamarádi z PePa Sněžné, reprezentující též Vysočinu, se rozhodně neztratili. Bob Bukáček sice nepostoupil ze skupiny a Fandu Haněla vyřadil Olda Brož st., naproti tomu Ondra Haněl se dokázal prosadit i v silné konkurenci a jeho šesté místo v celkovém pořadí je vynikající úspěch.

Turnaj měl hladký bezproblémový průběh a pořadatelsky byl dokonale zvládnut. Všem co se podíleli na jeho přípravě a průběhu patří velký dík. Svoji roli sehrálo i perfektní počasí, které tentokrát schovalo své „vysočinové“ rozmary. V neposlední řadě i slušné chování všech hráčů a výkon rozhodčích, přispělo ke klidné hře a herní pohodě. Dohrálo se včas, bez umělého osvětlení a hráči, kteří se přihlásili na nedělní vyrážení, měli dostatek času na odpočinek. Vysoké hodnocení delegáta je pro nás povzbuzením pro další akce.

Výsledky: MČR 1x1

1.
Tomáš Michálek (Carreau Brno)
2.
Jiří Ježek st. (PEK Stolín)
3.
Ivo Michálek (Carreau Brno)

Pavel Fereš - 8. 6. 2013