MČR ve vyrážení

stručná zpráva o průběhu turnaje a hře hráčů Vojnova Městce

Po sobotním turnaji „jedniček“ následovalo v neděli MČR ve vyrážení. Přes počáteční obavy ohledně provedení jednotlivých stanovišť, se pořadatelům podařilo připravit čtyři střelecká stanoviště. Umístěna byla na horním rovném hřišti směrem ke kabinám, aby tak hráči měli co nejméně Slunce do očí po celý soutěžní den. Počasí nezklamalo a nádherný sobotní slunný stav se protáhl i na celou neděli. Na vyrážení se přihlásilo 61 hráčů. Za PK 1293 Vojnův Městec soutěžili: Olda Brož st., Olda Brož ml. a Pavel Fereš. Nikdo snad nečekal, že se budeme prát o čelní místa, neboť ani jeden z nás není vyhraněným střelcem. Bylo by však škoda nevyužít možnosti, zažít si atmosféru takového turnaje na vlastní kůži. Je velký rozdíl, když si hráč zkouší a hází doma tréninkově, nebo když je vystaven zvětšenému psychickému tlaku při vlastním turnaji.

V prvním kole každý hráč odházel celou sestavu a po sečtení bodů, rozhodčí sestavili průběžné pořadí. První čtyři postoupili přímo do osmičky. Vedli Jan Michálek a Milan Hašek s 28 body. Střed pole byl velice vyrovnaný a postup do druhého kola zaručovalo ještě 16 bodů. Olda st. jako jediný z Městce měl 18 bodů (postup do 2. kola), Pavel – 11 bodů a Oldovi ml. se nedařilo a skončil v poli poražených. Už v prvním kole vypadla řada favoritů a druhé kolo dokonale vytřídilo nejlepší střelce pro tento den. Olda st. neudržel výkonnost z prvního kola a s 9 body vypadl. Na zbylá čtyři místa v nejlepší osmičce bylo tentokrát třeba min. 22 bodů. Pěkný zážitek nám všem připravili Jan Michálek a Hana Šrubařová, když nejprve Hanka v osmičce nastřílela 35 bodů a pak v jejich vzájemném semifinálovém zápase se Honza předvedl 39 body a zajistil si tak možnost boje o titul. V druhém semifinále porazil Milan Hašek juniora Jana Charváta 26:9. Finálový zápas probíhal ve znamení značné nervozity a šťastnějším se stal nakonec Jan Michálek, který zvítězil 13:11 a vybojoval si titul pro rok 2013. V boji o třetí místo Hana Šrubařová udržela svoji výkonnost a výsledkem 26:4 hladce přehrála Jana Charváta.

Turnaj byl pořadatelsky zvládnutý bez větších problémů. Samozřejmě vždy je a bude co vylepšovat, například v provedení dopadového místa, možnosti přesného a hlavně rychlého usazení střeleckých cílů. To už jsou však náměty pro další ročníky. Ukázalo se, že i při takto vysokém počtu startujících je možné skončit v 16hod. Dobrá práce u PC, připravené tabulky pro zápis, souhra rozhodčích a zapisovatelů, vyvolávání jednotlivých hráčů, aby se připravili ke stanovišti, to vše přispělo k plynulému a rychlému průběhu celé soutěže.

Pokud se Vám u nás líbilo, zveme Vás na Vajtovy koule, které jsou již příští týden 15. 6. 2013

Výsledky:   MČR ve vyrážení

1.
Jan Michálek (Carreau Brno)
2.
Milan Hašek (SLOPE Brno)
3.
Hana Šrubařová (Carreau Brno)
4.
Jan Charvát (FENYX Adamov)

Pavel Fereš - 9. 6. 2013