Hanácky bakole

vítězná celodenní hra hráčů PK 1293 Vojnův Městec skončila až ve finále

V páteční sváteční den nás přivítal KLIP Litovel se svojí tradiční moravskou pohodou a pískovým terénem. Z původní sestavy čtyř městeckých zástupců, se nakonec zúčastnili jenom Olda Brož st. a Pavel Fereš. Při počtu 40 mužstev, osm skupin po pěti, hra každý s každým. První dva postupovali do šestnáctky KO a hráli o vítězství. Další týmy byly seřazeny podle předchozích výsledků a každá následující osmička hrála mezi sebou KO o pořadí na dalších místech. Cenu, Hanáckou brdolku tedy získalo mužstvo na 17. místě. Na tomto systému dohrávky je zajímavé to, že zohledňuje výsledky z předcházejících zápasů, určí výsledné pořadí, kdy si každý zahraje ještě tři zápasy a vše skončí dříve než finálová šestnáctka. Na druhé straně, pokud měl někdo těžkou, vyrovnanou skupinu, nepostoupil do osmičky (17. ÷ 24), tak již neměl možnost získat cenu za 17. místo. Na rozdíl od tradičního turnaje B, kde všichni začínají znovu a je zde možnost přidat na soupisku i další příchozí hráče, hlavně z řad neregistrovaných. Bylo to zajímavé řešení a čas ukáže jestli se tento systém, nebo jeho části prosadí.

Ve skupině F jsme byli nasazeni jako druzí, hned za Tománkem Petrem a Kutou Miloslavou (SKP Hranice VI – Valšovice). První zápas proti dvojici Brázda Vladimír a Bílek Vojtěch (1. KPK Vrchlabí) vypadal výsledkem 13:5 na hladký průběh, ale nebylo tomu tak. Zvláště ze začátku junior Vojta předváděl velmi pěknou hru. Střelecký výpadek Vladimíra nakonec rozhodl a zvítězili jsme. V druhém kole jsme dvojici Holeček Jakub, Konupková Veronika nadělili kanára 13:0 a s obavami sledovali šedivé mraky. Předpovědi drobných přeháněk se vyplnily a následoval dvacetiminutový prudší déšť. Třetí kolo na nás vyšla rozpisová pauza, kterou jsme využili na oběd (ptáček s rýží) a připravovali se psychicky na zápas s prvním ve skupině. Stále ještě drobně mrholilo a nám se vůbec nedařilo. Několikrát jsme soupeři, Tománek Petr a Kutá Miloslava (SKP Hranice VI-Valšovice) „úspěšně“ přiťukli koule a tak následný stav 0:10 vypadal hrozivě. To jsme již měli prohozené hráčské posty. Olda šel na střelbu a mě na rozmoklém lepivém terénu začal jít plas. Soustředěnou hrou, kdy jsem lepil koule a Olda neomylně střílel, jsme postupně otočili celý zápas a na časový limit vyhráváme 11:10. V posledním, pátém zápase vítězíme nad dvojicí Jurišta Kamil a Olšár Marek (TOP Orlová) 13:5 a zajišťujeme si tak postup do šestnáctky.

V šestnáctce proti Hrode Krumsín – Faltýnek David a Soldán Michal. Terén opět vyschnul a ztvrdnul, vedení se střídalo, soupeř dobře střílel a „odskočil“ až na 7:11. Ovšem naše trojka a v následné hře přesná střelba obou hráčů (závěrečné carreau), strhly výsledek na naši stranu 13:11.

Postup do osmičky pro nás, jako dvanácté nasazené, znamenal splněné cíle, ale hráč by měl chtít stále víc, zvláště, když nás čekal další soupeř – Michálek Ivo (Carreau Brno) a Kalábová Jarmila (Slope Brno). Po velkém boji, vítězíme 13:11, když až v závěru Olda „vymetl“ košon i s naší koulí k zadní lajně a soupeř tuto situaci již nedokázal zvrátit.

V semifinále jsme předvedli snad nejlepší hru. Téměř bez jediné chyby, jak po stránce taktiky, tak i herního projevu. Svůj podíl mělo i okrajové hřiště, které bylo měkčí s kamením a dost se podobalo našim domácím hřištím v Městci. Já jsem lepil jednu kouli za druhou a Olda stoprocentně přesně střílel. Výsledkem byl přidělený kanár pro Aleše a Lucii Venclovi (1.KPK Vrchlabí) 13:0 a postup do finále.

Tam jsme se potkali s dvojicí Jakeš Zbyněk (SKP Hranice VI-Valšovice) a Bureš Pavel ml. (HAPEK). I zde jsme předvedli velice solidní výkon. Vedení se střídalo a teprve Zbyňkův výborný plas v závěru utkání rozhodl o naší prohře 10:13. Dohrávalo se již za tmy a komáři, kteří k večeru sháněli něco k snědku si též přišli na své.
Vydařený turnaj po stránce pořadatelské, tak i naší hry, domů vezeme poháry a pěkné ceny.

Výsledky: Hanácky bakole

1. Jakeš Zbyněk (SKP Hranice VI-Valšovice), Bureš Pavel ml. (HAPEK) 2. Brož Oldřich st. (PK 1293 Vojnův Městec), Fereš Pavel (PK 1293 Vojnův Městec) 3. Hodboď Pavel (Carreau Brno), Juráň Petr (Carreau Brno)

Pavel Fereš - 5. 7. 2013