Hřiště

Ve Vojnově Městci hrajeme turnaje na dvou hracích terénech. Oba se nacházejí na stejném místě - u sokolovny na výjezdu z obce směr Žďár nad Sázavou, po levé straně. Přijíždíte-li autem, je lépe použít vjezd „pod“ sokolovnou, tam je parkoviště (vjezd „nad“ sokolovnou, dále směrem ven z obce, slouží hlavně pro pořadatelské účely). Pro tréninkové a neoficiální účely využíváme ještě dvě další jednotlivá hřiště. Jedno v zahradě u soukromého domu jednoho z členů a od roku 2010 pak také nově vybudovaný plácek na zahrádce hospody U Malivánků.

Hlavní hrací plocha je vybudovaná přímo pro petanque. Vejde se na ní 17 hřišť 3x12 m, příp. 10 hřišť 4x15m. Terén je poměrně nerovný, spíš měkčí: na kamenitém podkladu je vrstva písku a kamínků. Někde víc písku, někde víc kamínků, místy prokukují větší kameny. Vysoko hozené koule lze někde zastavit prakticky na místě. Koule se na některých místech mohou lehce zabořit. Střely je tedy třeba dobře trefovat, nejlépe na železo – střely, které by jinde zlehka kouli odstrčily, tady často nestačí. Okolo plochy jsou ze dvou stran mantinely, z jedné strany zvednutý terén s několika lavičkami. Vybrané oblasti hrací plochy můžeme v případě potřeby osvětlit reflektory.

Je-li třeba, lze hrát také na vedlejším fotbalovém hřišti – povrch je na něm výrazně tvrdší, za sucha téměř „na beton“ udusaný, prašný. Koule se na něm dost kutálí. Za mokra terén trochu pruží.

Zázemí turnajů míváme v budově sokolovny. Při slušném počasí stavíme také občerstvovací stan na kraji záložního hřiště.