O klubu

Sdružení milovníků petanque PK 1293 Vojnův Městec bylo založeno koncem roku 2002. Prvním a dlouholetým presidentem klubu byl Oldřich Brož st., ikona městeckého petángu. Hráčských úspěchů spolu s ním dosahovali hned od začátku také Vlastimil Vejmělek, Karel Malivánek a další. Dočasně byli členy klubu i hráči z nedalekého Sněžného, kteří se pak pod vedením Františka Haněla osamostatnili pod hlavičkou PEPA Sněžné.

Tradičně se ve Vojnově Městci pořádají tři větší turnaje, které jsou v oficiálním rozpisu turnajů celostátní petangové organizace ČAPEK: na jaře Velikonoční vejce, před létem Vajtovy koule a na podzim pak Svatováclavská koule. Příležitostně se zde konají i regionální kola Mistrovství ČR. Zejména pro místní, třeba i neregistrované hráče pořádáme další akce, jako třeba tradiční Pouťový turnaj.

Vojnův Městec je obec na Vysočině, kousek od Velkého Dářka a nedaleko od Devíti skal. Počasí tu často není tak vlídné jako jinde, petangová sezóna je trochu kratší – na velikonoční turnaj někdy sníh sotva stačí roztát. Avšak máme tady pěkné hřiště (vybudované zvlášť pro pétanque), dobré zázemí a při akcích výbornou kuchyni. Pokud jste tu ještě na nějakém turnaji nebyli, zkuste to. Třeba se budete rádi vracet.

Klubový e-mail: pk1293@vojnuvmestec.cz

Na tomto e-mailu jsou k zastižení: Oldřich Brož ml. (president klubu) a Hanka Barešová (hospodářka klubu)

Poštovní adresa: Hanka Barešová (PK1293), Vojnův Městec 221, 591 01 Žďár nad Sázavou